Neler Yapılır

Neler Yapılır
Canakkale'de yapılması gereken en önemli ve öncelikli iş tarihe yön veren savaşın yapıldığı Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı'nı gezmektir.

Çanakkale il Merkezinde gezip göreceğiniz önemli yerler aşağıda bilginize sunulmuştur.

Çimenlik Kalesi


1462 Yıllında Fatih Sultan Mehmet Tarafından Yaptırılan, Çanakkkale Savaşları’nda da Kullanılan Çimenlik Kalesi.


Çanakkale Kordon Boyu

Muhteşem Çanakkale Boğazı manzarasıyla Truva filminde kullanılan tahta atın ve antik Truva şehrinin maketinin bulunduğu Çanakkale Kordon Boyu.Kilitbahir Kalesi


Fatih Sultan Mehmet Tarafından 15. yy. içinde Yaptırılan, Boğazın Çanakkale İl Merkezi Tarafındaki ‘Çimenlik Kalesi’ ve Kilitbahir Köyü Tarafında Bulunan Denizin Kilidi Anlamını Taşıyan ' Kilitbahir Kalesi 'Nusrat Mayın Gemisi


Çanakkale Deniz Zaferi’nin Kahramanlarından Nusrat Mayın Gemisi’nin Orjinaline Yakın Hali İle Boğaz Turu Yapmanız Mümkündür.


Askeri Deniz Müzesi


Çanakkale ( Gelibolu ) Savaşları’ndan Günümüze Kadar Ulaşan Bazı Bulguların, Parçaların, Üniformaların ve Yazıların Sergilendiği Askeri Deniz Müzesi.Saat Kulesi


İtalyan Başkonsolosu, Emilio Vitalis Tarafından 1890 larda Yaptırılan, Anzac Otel’in Tam Karşısında Bulunan Tarihi Saat Kulesi.

Kültür Evi


Eskiden İtalyan Başkonsolosluğu Olan, Çeşitli Sergilerin ve Söyleşilerin Gerçekleştirildiği, Anzac Otel’in Tam Karşısında Bulunan Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Kültür Evi.

Tarihi Yalı Hanı


Çanakkale Savaşlarında Bir Halk Türküsüne Konu Olan Meşhur Aynalı Çarşı’nın da Bulunduğu Tarihi Çarşı Caddesi ve Tarihi Yalı Hanı.

Arkeoloji Müzesi


Çanakkale Yöresinde Büyük Özverilerle Devam Eden Kazılar Sonunda Çıkarılan, çoğunlukla Truva (Troya, Troia), Assos ve Troas Bölgesinde Bulunan Antik Şehirler’e Ait Bulguların Sergilendiği Çanakkale Arkeoloji Müzesi.
Tarihi Top

Kentin simgesi olmuş, transit geçen yolcular için ya da şehitlikleri ziyaret edemeyen insanlar için bu tarihi topun Çanakkale merkezde Cumhuriyet meydanında olması kent insanı içinde kentin imajı içinde çok önemli.


Merhaba, Rezervasyonunuzu Yaptırdınız mı ?
Online rezervasyon motoru olan OHS üzerinden güvenilir ve kolay bir şekilde rezervasyon yapabilirsiniz.
Çanakkale Anzac Hotel - Rezervasyon Yap
Grand Anzac Hotel - Rezervasyon Yap
Troia Anzac Hotel - Rezervasyon Yap