Çanakkale Etrafında Gezilecek Yerler

Çanakkale Etrafında Gezilecek Yerler
Çanakkale civarında gezebileceğiniz yerler aşağıda kısaca bilginize sunulmuştur. Daha fazla bilgi edinmek için lütfen istenilen yerin üzerine tıklayınız.


Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı

Çanakkale Savaşlarının Merkezi Olan, İnsanoğlunun Tüylerini Ürperten, Tarifsiz Bir Duygu Yoğunluğunun İçine Sürükleyen ve Bu Vatanın Evladı Her Kişinin O Havayı Soluyarak Öğrenmesi Gereken Bir Destanın Yazıldığı Yer.

 
Truva 

Antik Medeniyetlerin Beşiği Olarak Kabul Edilen, 9 Adet Şehrin Birbiri Üzerine Kurulduğu, Dünyaca ÜnlüAntik Şehir Ören Yeri.

 
Apollo Smintheus Tapınağı

Gülpınar’da Apollo Smintheus Tapınağı


 
Alexandria-Troas Antik Şehri

Antik Venedik Şehri’nin Sütunlarının İmalat Merkezi Olan Alexandria-Troas Antik Şehri


 
Assos

Yaklaşık 3000 Yıl Öncesine Dayanan Antik Şehri, İnsanın İçini Isıtan Taş Evleri, Kristal Kadar Temiz Denizi, Doğal Güzellikleri ve Şehri Saran Kendine Özgü Mistik Atmosferiyle, M.Ö. 384 -387 Tarihleri Arasında Aristotales’ e Ev Sahipliği Yapmış Olan Assos.


 
Kazdağı (Kaz Dağı, İda, Kazdagi) Milli Parkı

Akarsuları, Küçük Şelaleleri, Etrafı Saran Büyülü Çam Ağaçları ve Alabalık Çiflikleriyle Dünyanın İlk Güzellik Yarışmasının Yapıldığı Meşhur Kazdağı (Kaz Dağı, İda, Kazdagi) Milli Parkı.


 
Sarıkız Tepesi

Kazdağlarının Zirve Noktası olan Sarıkız Tepesi ve Sarıkız Efsanesi


 
Bozcaada (Tenedos)

Antik Dönemlerden Günümüze Kadar Uzanan Sürükleyici Tarihi, Enfes Koyları, Eski Rum Evleriyle Bezenmiş Dar Sokakları, Dünyaca Ünlü Üzüm Bağları ve Şaraplarıyla Bozcaada (Tenedos)


 
Gökçeada (Gokceada, İmroz)

Yeşil ve Mavinin Kucaklaştığı Koyları, Grek Kültürüyle Yoğrulmuş Eski Rum Köyleri , Manastırları, Kiliseleri, Tarihi ve Doğal Güzellikleriyle Türkiye’nin En Büyük Adası Olan Gökçeada (Gokceada, İmroz)


Merhaba, Rezervasyonunuzu Yaptırdınız mı ?
Online rezervasyon motoru olan OHS üzerinden güvenilir ve kolay bir şekilde rezervasyon yapabilirsiniz.
Çanakkale Anzac Hotel - Rezervasyon Yap
Grand Anzac Hotel - Rezervasyon Yap
Troia Anzac Hotel - Rezervasyon Yap